Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Social Media

KONTAKT

Poszukujesz copywritera i jesteś gotowy zaufać mojej wiedzy i doświadczeniu?

Napisz do mnie maila: twocatscopywriting@gmail.com

SLOW life, SLOW food, wreszcie – SLOW wedding. Trend SLOW wbrew pozorom nie odnosi się do prędkości, a do autentyczności. I tak, jak w jedzeniu chodzi o to, by cieszyć się prawdziwymi smakami, tak w przypadku wesel ważne jest aby spełniać swoje marzenia i celebrować autentyczną miłość, szczególnie w tym wyjątkowym dla zakochanych dniu.

W dobie powszechnego konsumpcjonizmu trend SLOW przypomina nam o tym, co ważne. Nie zawsze to, co modne lub to, czego oczekuje od nas rodzina i przyjaciele jest bliskie nam. Zdarza się, że w dniu ślubu marzenia Pary Młodej schodzą na dalszy plan, zastąpione tradycjami i konwenansami. Tymczasem zakochani powinni ten dzień celebrować w zgodzie z własnymi ideałami. Jak zatem zaplanować wesele w stylu SLOW?

Wesele w stylu SLOW – od czego zacząć?

Najważniejszym elementem wesela w stylu SLOW jest… własne marzenie! Zależy ono od obojga partnerów. Zapomnijcie na chwilę o rodzicach, dziadkach i wujkach, którzy będą chcieli wesprzeć Was dobrymi radami, po cichu narzucić także swoje racje – to WASZ dzień i to WY decydujecie, jak powinien wyglądać. Zastanówcie się, co jest Waszą wspólną pasją i jak chcielibyście ten dzień celebrować.

W SLOW wedding nie ma sztywnych zasad, nie musicie więc obawiać się, że złamiecie odwieczne tradycje. Uwielbiacie pływać? Może zatem na salę weselną wybierzecie basen lub tratwę na jeziorze? Być może poznaliście się na ognisku i chcielibyście by ono było główną atrakcją wieczoru?

Wspólna pasja, ulubione miejsce czy dobre wspólne wspomnienia będą idealnym wstępem do zaplanowania wesela w duchu SLOW. Mając punkt zaczepienia, jakim jest motyw przewodni, pozostałe elementy składowe wesela przyjdą same.

Jak przygotować rodzinę na wesele w stylu SLOW?

Ponieważ trend SLOW jest dość nowy, nie jest on dobrze rozumiany przez rodziców, którzy wciąż przy organizacji wesela kierują się tradycyjnymi zasadami. Warto przed organizacją odbyć rodzinną rozmowę i przedyskutować za i przeciw.

Rodzice powinni zrozumieć, że to WASZ dzień i chcecie przeżyć go po swojemu. Jeśli nie chcecie zapraszać sąsiadów, znajomych rodziny, których nawet nie pamiętacie – nie bójcie się sprzeciwić. Podobnie jest z motywem przewodnim. Organizując wesele na świeżym powietrzu powinniście swoich gości na to przygotować – buty na wysokim obcasie mogą być przeszkodą w dobrej zabawie nie tylko dla Was, lecz również dla przybyłych.

Każda z tych informacji powinna być dołączona do zaproszenia. Wystarczy krótki liścik, w którym opiszecie jak będzie wyglądał ten dzień.

Atrakcje na SLOW wedding

Kto bywał na weselach, ten wie, że ta uroczystość nie obędzie się bez wspólnych zabaw. Choć tradycyjne gry odchodzą do lamusa, wciąż wielu młodych chce zapewnić gościom wyjątkowe i niezapomniane atrakcje.

Wiele z efektownych propozycji – jak puszczanie lampionów czy balonów – choć niezwykle urokliwe, wymaga pozwoleń lub jest niebezpiecznych dla środowiska. Warto wykazać się kreatywnością, ale przy SLOW wedding wszystkie chwyty są dozwolone! Jeśli do tej pory wspólne pieczenie kiełbasek z ogniska nie kojarzyło się Wam z weselnymi zabawami, to od teraz może.

Swoim gościom możecie zaproponować także mecz piłki nożnej, badmintona, a nawet spływ kajakowy. W zależności od Waszych preferencji do atrakcji można zaliczyć także pokaz ognia czy szamański taniec. Ważne, aby wszyscy czuli się swobodnie i dobrze się bawili – także WY!

Dekoracje w duchu SLOW

Dekoracje weselne są ściśle powiązane z motywem przewodnim ślubu. Aranżacja przestrzeni, w której będziecie się bawić wspólnie z gośćmi nie musi być kosztowna, a prace nad nimi możecie zacząć podczas wieczoru panieńskiego i kawalerskiego.

To doskonały moment, aby zaangażować najbliższe osoby do organizacji – wspólne przygotowanie girland, lampionów przynosi dużo radości, a przy okazji pozwala zaoszczędzić pieniądze, które przydadzą się na nowej drodze życia.

Weselne DIY nie tylko wpisuje się w trend SLOW, ale również less waste – sporo elementów można pozyskać dzięki recyklingowi – drobne słoiczki po jogurtach oplecione konopnym sznurem będą pięknymi lampionami, a uzupełnią je girlandy przygotowane ze starych kolorowych magazynów. 

Istotnym elementem aranżacji wesela jest także oświetlenie. To ono tworzy niepowtarzalny klimat po zachodzie słońca. Kameralną atmosferę warto utrzymać przy stołach, gdzie część gości spożywa posiłek a w miejscu ustronnym ustawić leżaki czy meble z palet dla tych, którzy chcą odpocząć czy pobyć chwilę w samotności i dopełnić je efektownymi lampionami.

Uwaga gości powinna być skupiona na Parze Młodej, dlatego to miejsce warto zaznaczyć mocniejszym akcentem świetlnym – reflektorem czy bujną girlandą. Nie zapominajmy też o parkiecie – nie może zabraknąć go także na świeżym powietrzu, tak aby każdy kto ma ochotę oddać się chwili szaleństwa mógł go bardzo łatwo znaleźć.

Ślub w stylu SLOW – formalności

Żaden ślub nie może odbyć się bez formalności. W zależności czy ma on odbyć się w Urzędzie Stanu Cywilnego, plenerze czy Kościele, należy spełnić różne warunki. Najmniej problemowe jest zawarcie związku bezpośrednio w USC. Wystarczy, aby oprócz Pary Młodej pojawili się świadkowie.

Coraz więcej zakochanych marzy jednak o ślubie w plenerze – jest to jak najbardziej możliwe, ale wymaga uzgodnienia z Urzędnikiem. Powinien wyrazić na to zgodę, a my jako organizatorzy musimy zapewnić w miejscu ślubu godło Polski. Odmowa następuje w skrajnych przypadkach – głównie wtedy, gdy istnieje ryzyko ośmieszenia całej ceremonii.

Nieco więcej przeszkód czeka tych, którzy marzą o ślubie kościelnym w plenerze – tu formalności potrafią trwać bardzo długo, a zgodę należy uzyskać u samego biskupa.

Organizując wesele duchu SLOW musimy liczyć się z drobnymi przeszkodami, które z powodzeniem ominiemy, jeśli podążamy za własnymi marzeniami. Bo w trendzie SLOW chodzi właśnie o spełnianie własnych marzeń – życiu w zgodzie ze sobą i prawdziwej celebracji, a wesele to święto autentycznej miłości.

ABC SLOW wedding

  1. Wspólnie wybierzcie motyw przewodni wesela
  2. Zdecydujcie jaki ślub chcecie wziąć: cywilny czy kościelny
  3. Wybierzcie miejsce: salę lub plener
  4. Załatwcie sprawy formalne
  5. Porozmawiajcie o pomyśle z rodzicami
  6. Przygotujcie listę gości
  7. Do zaproszeń dołączcie liścik wyjaśniający idee Waszego SLOW wedding
  8. Zaplanujcie atrakcje i dekoracje
  9. Poproście świadków o pomoc w przygotowaniu dekoracji
  10. Bawcie się dobrze – to WASZ dzień!

SLOW wedding – wesele prawdziwie zakochanych

25 maja 2021