Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Social Media

KONTAKT

Poszukujesz copywritera i jesteś gotowy zaufać mojej wiedzy i doświadczeniu?

Napisz do mnie maila: twocatscopywriting@gmail.com

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Powinna więc panować w niej atmosfera przyjemna dla wszystkich domowników. Glazura, armatura to nie wszystko – znaczenie mają także dekoracje łazienkowe, które nadadzą jej pożądanego klimatu. Jeśli pragniesz, by to pomieszczenie było bliżej natury, styl boho sprawdzi się idealnie.

Dekoracje łazienkowe to nie tylko dodatki w postaci luster czy plakatów. To także przedmioty codziennego użytku, do których zalicza się między innymi kosze na pranie, mydelniczki, a nawet szczotki do muszli klozetowej. Każda z tych rzeczy może bowiem być praktyczna i zarazem elegancka. Dodatki w stylu boho bardzo często będą wykonane z naturalnych materiałów, nie powinno więc zabraknąć wśród nich drewna, naturalnej gliny czy sznurów, które będą namiastką kontaktu z przyrodą. 

Dekoracje łazienkowe w stylu boho – od czego zacząć?

Zasada aranżacji wnętrz mówi: od ogółu do szczegółu, jednak w przypadku dekoracji łazienkowych, możemy skupić się w pierwszej kolejności na elementach praktycznych. Na pewno zaliczyć można do nich mydelniczki, czy dozowniki na mydło, z których będziemy korzystać przez cały czas. Styl boho wywodzi się od plemion indiańskich, a więc materiały, z których wykonane zostały rzeczy powinny być naturalne. Nie oznacza to w żadnym wypadku nudy!

Ceramiczne dozowniki oraz mydelniczki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Wiele z nich ma również unikalne kształty oraz wzory, które idealnie wpasują się w naturalistyczny klimat. Warto także zastanowić się nad różnymi wariantami kolorystycznymi – nie każdy element wyposażenia musi mieć ten sam odcień, warto natomiast wybrać jedną cechę wspólną: kształt lub wzór.

Tego typu dekoracje łazienkowe są łatwe do czyszczenia, ekologiczne i praktyczne, co więcej będą pasowały do wystroju łazienki, także przy zmianie glazury czy terakoty. Uzupełnieniem będą szczotki klozetowe w podobnych ceramicznych miskach, jak i również stojaki na papier toaletowy.

Styl boho w praktyce – na jakie dekoracje łazienkowe powinniśmy zwrócić uwagę?

Ważnym elementem stylu boho są dekoracje łazienkowe służące przechowywaniu – kosze na pranie czy dozowniki na kosmetyki. Na ich wybór warto poświęcić trochę więcej czasu, gdyż świetnie sprawdzą się także w połączeniu z innymi bibelotami.

Dobrze dobrany kosz na pranie poza aspektami praktycznymi, jest jedną z największych dekoracji łazienkowych, nie tylko ze względu na swoje gabaryty. Jeśli chcemy, by wpisywał się w styl boho, warto pochylić się wcześniej nad całościowym obrazem naszej łazienki. Wykonany z grubego sznura będzie przywodził na myśl lasy Amazonii, a powieszona nad nim makrama wspomoże relaks. W kobiecej toalecie znaczenie mają także różnego rodzaju przybory do przechowywania. One również stanowią przykład dekoracji łazienkowych. Pojemniki na kosmetyki wykonane ze sznurka lub drewna, czy ceramiczne  zamykane miseczki na waciki, mogą być ozdobą, pełniąc przy tym praktyczną funkcję.

Ręczniki i chodniki – dekoracje łazienkowe w stylu boho

Styl boho to przede wszystkim naturalne ciepło, a podkręci je stylowy chodnik leżący na podłodze w łazience. Wybierając go warto sięgnąć po indiańskie wzory, które nie zakłócą całego wystroju, za to nadadzą całemu pomieszczeniu przytulności. Podobnie jest z ręcznikami – mimo, iż wielu z nas nie zwraca na nie dużej uwagi, to również i one pełnią funkcje dekoracyjne.

Decydując się na styl boho w łazience, powinniśmy zwrócić uwagę na drobne dekoracje łazienkowe, do których zaliczamy też uchwyty na ręczniki czy podajniki na papier toaletowy. Główna zasada to przede wszystkim być bliżej natury, zatem znaczenie mają materiały, z jakich wykonane zostały poszczególne elementy, jak i ich kolorystyka. Jeśli w łazience jest okno, dopełnieniem będą kwiaty, które uwielbiają wilgoć, choć nawet w przypadku braku światła dziennego, możemy postawić na prawdziwą naturę, wieszając na ścianie obraz z mchu czy kładąc na podłodze mchową wycieraczkę.

Dekoracje łazienkowe w stylu boho są nie tylko eleganckie, ale również spokojne, dzięki czemu mamy pewność, że będzie to miejsce, w którym naprawdę się zrelaksujemy, a ponadczasowy styl zbyt szybko nam się nie znudzi.

Jak dobrać dekoracje łazienkowe w stylu boho?

25 marca 2021